Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

mSMS
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Download:
Arrow http://miranda.kom.pl/download.php?dev=bankrut


UWAGA! Jesli ktorakolwiek z bramek przestanie dzialac ze wzgledu na wprowadzone na stronie bramki zmiany, a bramka ta wymaga logowania, to problem z bramka zostanie poprawiony dopiero wtedy gdy ktokolwiek przysle do mnie (czyli do autora wtyczki mSMS) pm/mail'a z wynikami sniffowania (np. przy uzyciu HTTPLook) calego procesu logowania/wysylania sms'a lub login/haslo dla danej bramki (nie ukrywam, wole login i haslo, mniej kombinowania... w tym wypadku nalezy sie jednak liczyc z mozliwoscia utraty czesci sms'ow).
W przeciwnym wypadku bramka nie zostanie poprawiona (nie mam tel., a bramki sms uzywam sporadycznie).

Wtyczka obsluguje tylko i wylacznie darmowe bramki, jak narazie nie planuje zmieniac tego stanu.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27 Sty 2006 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze bys doszedl Bankrut do tego, co jest nie tak, bo jak mam kontakt wylacznie ze stringiem Cellular, to nie widzi go zaden plugin, oprocz UserInfoEx. W zwiazku z tym, nie da sie tez dla takiego kontaktu wybrac opcji spod PPM "wyslij SMS". Czyli rozumiem, ze skoro nic z tym nikt nie robi, to tak ma zostac ? Bedziemy sie bawic w kotka i myszke do usranej smierci ?

#Edit
Sorry, jesli to zle zabrzmialo, ale sytuacja z tym stringiem robi sie nieco dziwna. Ja wiem, ze to nie jest wina ani Bankruta, ani autorow innych pluginow, korzystajacych z tego stringa, ale przeciez cos pasuje z tym zrobic, skoro bylo dobrze, a nie jest. A kto ma to zrobic, jak nie autorzy tych wtyczek ? Oczywiscie mozna sie tez zawziac i obrazic na autora UserInfoEx, a niech sie sam martwi, ale nie wiem, czy to cos zmieni, skoro do tej pory nic sie nie ruszylo w tej materii. A tym czasem, jak numer sie nie pokazywal, tak sie nie pokazuje i wszyscy siedza cicho, jakby problemu nie bylo Rolling Eyes
#
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 13:20    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29 Sty 2006 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mSMS 0.0.6.8 - 2006-01-27, 23:01:49

Changelog napisał:
- Compatible with new string in UserInfoEx plugin.


Dzieki Bankrut, przynajmniej SMS mozna juz wyslac, choc na liscie ikonki nadal brak, ale to juz nie Twoja wina, pomeczy sie moze autorow clist...

Arrow Download
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mPaul Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 21 Gru 2005
Posty: 26

PostWysłany: 29 Sty 2006 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ameryki chyba nie odkryłem Wink ale dodając tel. w UserInfoEx podaję kategorię Cell i wpisuję numer zaznaczając że może on odbierać sms'y. Ikona odrazu się nie liście nie wyświetla ale wchodząc w opcje Contact List -> Additional Stuff odznaczam "Ignore Empty Extra icons places", klikam Apply i ikona tel. się pojawia. Po tym zabiegu zaznaczam "Ignore Empty Extra icons places" żeby wszystko wizualnie wyglądało jak przed dodaniem tel. i jakoś to działa -ikona się wyświetla i z menu można wysłać SMS'a.

Używam najnowszej Modern Contact List (0.4.1.24) więc nie wiem jak to wygląda na listach. Od kilku dni kożystam z wersji Unicode, ale z tego co pamiętam podobnie to wyglądało na non-unicode i na kilku wcześniejszych wersjach Moderna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29 Sty 2006 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze ten sposob, ktory dopiero co odkryles, zna juz kazdy, kto zechcial przeczytac te kilka postow dotyczacych stringow w pluginie UserInfoEx. Problem nie jest w dodaniu numeru ze stringiem Cell, tak dzialalo to od zawsze, wtedy ikonki sa na liscie i nie trzeba zadnych kombinacji robic, ktore opisales, po prostu po restarcie Mirandy, najzwyczajniej w swiecie sie pojawiaja obok kontaktu. Chodzi o to, by te ikonki pojawialy sie, gdy dodamy numer telefonu, uzywajac domyslnie zdefiniowanego stringu Cellular. I do tej pory, nie dziala to na pewno z lista nicer+, oraz jak sadze z zadna inna.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mPaul Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 21 Gru 2005
Posty: 26

PostWysłany: 29 Sty 2006 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaaaha, w takim razie sorry za zamieszanie Rolling Eyes

Niemniej dziwne to, skoro jak pisze Bankrut mSMS nie korzysta ze stringu Cell a tworząc właśnie taki w UserInfoEx wszystko działa Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29 Sty 2006 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mPaul napisał:
[...]Niemniej dziwne to, skoro jak pisze Bankrut mSMS nie korzysta ze stringu Cell a tworząc właśnie taki w UserInfoEx wszystko działa Confused

Coz - ja sie na programowaniu nie znam, stwierdzam tylko fakty, ze pluginy Bankruta NIE KORZYSTALY we wczesniejszych wersjach ze zmienionego przez autora UserInfoEx stringu Cellular. Gdyby tak bylo, nie bylo by tematu, ale o co chodzilo, to powinien juz wyjasnic sam Bankrut, skoro jest zainteresowanie tym problemem. Mnie tez sie to nie podoba, ja moge jak zwykle tylko stwierdzic fakt, ze o obecnych wersjach jego pluginy poprawnie odczytuja string Cellular i na tym koniec.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 29 Sty 2006 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprostu UIex zapisuje Cellular w innym miejscu (o dziwo o wiele bardziej logicznym niz to robi 'gola' MIM).
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29 Sty 2006 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekujemy, prosze sie juz wiecej nie czepac z tym problemem, gdyz zostal on definitywnie rozwiazany. Najlepiej te ostatie posty wywalic stad w kosz.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skynet
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 30
Skąd: Dusseldorf

PostWysłany: 31 Sty 2006 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, przepraszam z gory jesli sie powtarzam ale czy ktos moglby mi powiedziec jak usunac historie wyslanych smsow ? moja wersja to 0.0.6.8. przeszukalem forum, profil, pliki i nic nie znalazlem wiec gdzie to jest ? dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kid Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 29
Skąd: poznań

PostWysłany: 31 Sty 2006 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skynet napisał:
witam, przepraszam z gory jesli sie powtarzam ale czy ktos moglby mi powiedziec jak usunac historie wyslanych smsow ? moja wersja to 0.0.6.8. przeszukalem forum, profil, pliki i nic nie znalazlem wiec gdzie to jest ? dzieki


użyj wtyczki database editor ++
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarkoB
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 06 Wrz 2003
Posty: 45

PostWysłany: 31 Sty 2006 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We wtyczce limit wiadomosci dla Plusa jest 593 znaki
podczas gdy bramka www pozwala tylko na 273
dzieli na dwie wiadomosci juz po 131 znaku
prosba o poprawienie tego,chyba ze wtyczka korzysta z innej bramki www Smile

jeszcze problem z bramka Omnix
limit w mSMS jest 110 natomias powyzej 106 wlacznie z nickem wyskakuje ze wiadomosc zbyt dluga
wiec text+nick niemoze zawierac wiecej jak 105 znakow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skynet
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 30
Skąd: Dusseldorf

PostWysłany: 01 Lut 2006 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kid napisał:
skynet napisał:
witam, przepraszam z gory jesli sie powtarzam ale czy ktos moglby mi powiedziec jak usunac historie wyslanych smsow ? moja wersja to 0.0.6.8. przeszukalem forum, profil, pliki i nic nie znalazlem wiec gdzie to jest ? dzieki


użyj wtyczki database editor ++


pisalem ze przeszukalem profil, chodzilo mi wlasnie o to ze uzylem DB++ . niewiem czy dobrze robie ale w kluczu OPCJEmsms nie ma zarchiwiziowanych wysłanych sms-ów. być może to w innym kluczu, przeszukalem cala baze i nie ma tego nigdzie. moze jakas podpowiedz.

Cytat:

Operating System: Microsoft Windows XP [ver: 5.1.2600 Dodatek Service Pack 2]
Installed RAM: 503 MBytes
Free disk space on Miranda partition: 510 MBytes
Miranda IM version: 0.4.3 alpha bui
Build time: 22:02:51 of 18/01/2006 (day/month/year)
Nightly: Yes

Active Plugins:
changeinfo.dll, ver: 0.3.2.0
chat.dll, ver: 0.3.2.1
clist_modern.dll, ver: 0.4.1.21
contactvisibility.dll, ver: 0.1.0.0
dbeditorpp.dll, ver: 3.1.2.0
dbx_3x.dll, ver: 0.5.1.0
gg.dll, ver: 0.0.3.7
hddinfo.dll, ver: 0.1.0.0
help.dll, ver: 0.1.2.2
historypp.dll, ver: 1.4.0.0
historysweeper.dll, ver: 0.1.1.3
icolib.dll, ver: 0.0.0.2
icq.dll, ver: 0.3.6.10
ieview.dll, ver: 1.0.3.8
import.dll, ver: 0.9.2.2
irc.dll, ver: 0.6.3.7
jabber.dll, ver: 0.4.1.3
keepstatus.dll, ver: 0.0.2.4
mcontacts.dll, ver: 0.0.1.1
mimdsidebar.dll, ver: 1.4.75.0
msms.dll, ver: 0.0.6.8
mtooltip.dll, ver: 0.0.1.5
mtv.dll, ver: 0.0.1.9
mucc.dll, ver: 1.0.6.8
netaccessnotify.dll, ver: 2.7.1.0
neweventnotify.dll, ver: 0.0.4.1
newstatusnotify.dll, ver: 1.1.2.2
png2dib.dll, ver: 0.1.3.0
popup.dll, ver: 1.0.1.9
scriver.dll, ver: 2.2.9.7
startupstatus.dll, ver: 0.0.3.1
typingnotify.dll, ver: 0.0.1.6
versioninfo.dll, ver: 1.0.1.4
yamn.dll, ver: 0.2.4.7

Inactive Plugins:
awaysys.dll, ver: 0.3.3.1
clist_classic.dll, ver: 0.5.1.1
clist_modern_mod.dll, ver: 0.3.0.203
clist_mw.dll, ver: 0.3.4.6
clist_nicer.dll, ver: 0.6.0.0
clist_nicer_plus.dll, ver: 0.5.0.4
loadavatars.dll, ver: 0.0.1.6
msg_export.dll, ver: 2.15.0.0
popfile.dll, ver: 0.3.0.1
secureim.dll, ver: 1.0.4.4
skype.dll, ver: 0.0.0.18
srmm.dll, ver: 2.4.0.0
tabsrmm.dll, ver: 0.9.9.99
tlen.dll, ver: 1.0.6.8
toptoolbar.dll, ver: 0.7.3.0
tweakmiranda.dll, ver: 1.0.0.1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
golly Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 99
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01 Lut 2006 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapytalem nightwisha o te stringi do cellular i oto co mi odpowiedzial.nie wiem zbytnio jak to moze nam pomoc.macie jakies pomysly?


Cytat:
Quote from: golly on Today at 05:43:09
Could you change string that your Clist take mobil phone number ? It is Cellular in UserInfoEx. It is importent for show mobil phone icon with contact on Clist and importent for polish users mSms plugin.


Cytat:
It already checks this db location for a valid phone number. The problem is that there are more than one location and if you have a phone number under UserInfo or the protocol, it will override the number in UserInfoEx.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Perek Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 7

PostWysłany: 16 Lut 2006 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ma małą prośbe odnośnie obsługi mboxa.
A mianowicie od około 2 tygodniu można wysłać sms z mboxa do orange tak aby był adresat widział jako nadawce numer naszego telefonu. Co wcześniej było możliwe tylko do innych sieci.
I cały problem w tym że aby odbiorca dostał sms'a z naszym numerem należy wysłać z bramki smsa na numer w postaci +485XXXXXXXX, a msms wycina to +48 i wysyła na numer 5XXXXXXXX, w wyniku czego odbiorca jako nadawce widzi numer 105XXXXXX.
Także wielka prośba do Bankruta aby w wolnej chwili zechciał zbadac/poprawić problem.
Z góry wielkie dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 17 Lut 2006 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mSMS 0.0.6.8 - 2006-02-16, 17:02:53

Arrow Download
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 25 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor