Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Science fiction już nie fiction

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kabinial Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2003
Posty: 52
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: 25 Sie 2005 1:20    Temat postu: Science fiction już nie fiction Odpowiedz z cytatem

Na stronie www.chip.pl doczytałem się takiej oto nowinki:
Cytat:
Firma IO2 Technology zaprezentowała wyświetlacz generujący obraz "wiszący w powietrzu" - poinformował serwis EE Times.

Zainteresowanie nowym urządzeniem było tak duże, że z powodu przeciążenia firma była zmuszona czasowo odłączyć od Sieci serwer z informacjami dotyczącymi wyświetlacza.

Po roku projektowania Heliodisplay pojawił się na rynku. Urządzenie, generując obraz, wyrzuca strumień powietrza o "lokalnie" zmienionych właściwościach, które po oświetleniu działa jak ekran. Do owej modyfikacji nie są potrzebne żadne szkodliwe substancje, nie trzeba też uzupełniać jakichkolwiek zbiorników. Obraz wytwarzany przez Heliodisplaye oglądamy pod maksymalnym kątem 75 stopni (w każdą stronę), a ponadto użytkownik może przezeń "przejść". Urządzenie nie wymaga jakichkolwiek okularów i ma funkcje ekranu dotykowego.

Heliodisplaye dostępne są w wersjach od 22 do 42 cali.

IO2 Technology oferuje wyświetlacze na swojej stronie internetowej.

Dla zaiteresowanych link do strony www.io2technology.com
a tu Arrow http://www.io2technology.com/technology/images kilka obrazków.
_________________
Każda dostatecznie zaawansowana technologia niczym nie różni się od magii.
Arthur C. Clarke
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 19:05    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 25 Sie 2005 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to teraz tylko czekac na projektor 3d Smile
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sinister_stirrer Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 421
Skąd: PoLaNd

PostWysłany: 25 Sie 2005 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nom ... i jeszcze gdyby obraz był lepszej jakości i te urzondzonko niebyło wielkie jak kuchenka to juz było by quite nice;) ale i tak jest nie zle:] kto wie.. moze doczekamy sie jeszcze tego ze monitory bedzie mozna wyrzucićSmile
_________________
******d(^_^)b******
****** *//*//********
*****i----i;*;i----i*****
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kodama Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 177
Skąd: Poznań
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 25 Sie 2005 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biorac pod uwage jak szybko rozwijaja sie nowe technologie jest to wielce prawdopodobne Very Happy a zabawka jest przednia, tylko jakosc obrazu, to fakt, jeszcze nie powala Very Happy
@sinister_stirrer: co do kuchenki, to nie dalej jak 10 (chyba ;P ) lat temu "komorki" tez byly calkiem sporych rozmoarow :] wiec to tylko kwestia czasu IMO Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sinister_stirrer Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 421
Skąd: PoLaNd

PostWysłany: 25 Sie 2005 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kodama... wcale nie były tylko nadal sąRazz niektorzy jeszcze uzywaja cegłofonów Very Happy
_________________
******d(^_^)b******
****** *//*//********
*****i----i;*;i----i*****
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kodama Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 177
Skąd: Poznań
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 25 Sie 2005 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak, ale przeciez wiesz o co mi chodzi na pewno :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Telemekon Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 33

PostWysłany: 25 Sie 2005 15:36    Temat postu: perspecta 3d Odpowiedz z cytatem

a'propos wyswietlaczy 3d moze nie slyszeliscie o tym:

Cytat:
Znacznie ciekawiej prezentuje się wyświetlacz Perspecta 3D, którego prototyp opracowano w firmie Actuality Systems w marcu 2001 roku. Jest to osadzona na podstawie kopuła o średnicy 51 cm, wewnątrz której z prędkością 730 obrotów na minutę wiruje płaski ekran. Prędkość ta daje zaledwie 12 obrotów na sekundę, lecz odświeżanie obrazu jest dwukrotnie większe (24 Hz), bo do zakreślenia całej objętości wewnątrz kopuły ekran musi się obrócić tylko o 180 stopni. Układ rastrujący otrzymuje dane z komputera i przetwarza je na stosowany w monitorze cylindryczny system współrzędnych, używając do tego specjalnych algorytmów rastrujących. W efekcie linie i trójkąty zostają zamienione na cylindryczną siatkę wokseli. System trzech luster odbijających światło z nieruchomego projektora generuje na ekranie, wykonanym w technologii Texas Instruments Digital Mirror Device (DMD), przestrzenny obraz o średnicy do 10 cali i objętości do 3000 cm3, w rozdzielczości 768x768x198 punktów (bryłę tworzy 198 przekrojów, każdy o rozdzielczości 768x768 punktów).


zdjęcia Arrow http://www.actuality-systems.com/index.php/actuality/products/photo_gallery
producent Arrow http://www.actuality-systems.com/
info w języku polskim Arrow http://monitory.idg.pl/artykuly/38653_1.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Afect Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 25 Sie 2005 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak stało się. Dożyłem tego momentu. Jeszcze tylko miecze świetlne, "twarde światło" (Star Trek Voyager), oraz pełne przesłanie do cyber sieci i mogę spokojnie umierać (ale kto by tam chciał) Wink
Wielkie dzięki kabinial za info.
Kurcze Telemekon, info takie stare a ja dopiero teraz się o tym dowiaduję Acid
_________________
Fire never dies alone...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krymzon Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 4

PostWysłany: 25 Sie 2005 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz namówić ten heliodisplay żeby się obracał 12 razy na sekundę i jedzieeeemy Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Afect Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 26 Sie 2005 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, ale z tego co tam widziałem na tej stronie IO2 Technology, prezentowany obraz jest wyświetlany jako płaski. Cóż filmik, mi wiele nie pokazuje, ot sam efekt wyświetlania i reakcję na dotyk. Ja to muszę zobaczyć ze wszystkich stron, ja wiem, że to w sumie prototyp, ale to chyba nie jest to na co czekałem. Sam fakt, że wszystkie filmiki kręcone są z jednego miejsca a tylko obrazki się zmieniają, może conieco podpowiedzieć wadach aktualych możliwości wyświetlania tego "generatora".
Lecz najważniejsze jest to, że pierwszy krok został uczyniony, teraz powinno pójść podonie jak z lampami tranzystorowymi w komputerach.
_________________
Fire never dies alone...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Telemekon Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 33

PostWysłany: 26 Sie 2005 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Afect:

Cytat:
Trudna sztuka fechtunku świetlnym mieczem

Dodano : 21.05.2005, 21:40

Świetlne miecze mocy – marzenie każdego miłośnika „Gwiezdnych wojen” – zbudowali studenci z Politechniki Gdańskiej. Skonstruowanie wysuwanych mieczy, bliźniaczo podobnych do filmowej broni, zajęło im trzy doby.
Pobrano z allRSS.info

Źródło : RMF


Pokaz odbywał sie na politechnice w tegoroczne (a wiec jeszcze chwile trwajace) wakacje. Niestety zabraklo mi odrobine czasu zeby sie tam zjawic. Zadnych zdjec nie udalo mi sie znalezc Smile Pewnie miecze to nie sa ale zawsze cos Very Happy

Info rzeczywiscie bardzo stare. Sam sie zdziwilem ze tak pozno o tym sie dowiedzialem. Bylo jakis miesiac temu w "Wiedzy i Życiu" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Afect Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 26 Sie 2005 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, zgooglowałem miecz świetlny i jest od groma możliwości kupna, złożenia od wiązki laserowej począwszy poprzez zjonizowany gaz, aż do świecacego pręta. Jednakże, jak nietrudno się domyslić każdy z tych mieczy ma jakąś wadę, np. zasilacz wielkości połowy mojego pokoju.
Dobra, żeby nie odbiegać od tematu, to w sumię można powiedzieć, że science fiction już nie fiction od jakiegoś czasu (niewspominając o niedawnej udanej próbie teleportacji wiązki światła, z tym mankamentem, że choć pojawiła się w nowym miejscu, to oryginalna wiązka uległa dezintegracji).
Ale o tym wszystkim można już sobie poczytać na innych forach, gdzie jest to już wszystko opisane.
Żeby bardziej nie mieszać, jeśli ktoś zdobędzie doddatkowe informacje na temat tych hologramów niech zamieści.
_________________
Fire never dies alone...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WickoO (Skrzepek) Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 174


Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 26 Sie 2005 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czytaliście o wyświetlaniu w 3d rozmówców? ( z nanopyłu )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor