Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Porzadki w Mirandzie :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
banita44
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 02 Lut 2003
Posty: 10

PostWysłany: 21 Mar 2003 1:46    Temat postu: Porzadki w Mirandzie :) Odpowiedz z cytatem

Hmmm...
Wszystko mi dziala ladnie, pieknie, ale kilka rzeczy nie daje mi spokoju Rolling Eyes .

Zaczne moze od poczatku:
Arrow Mirande zasysam z http://miranda-icq.sourceforge.net/rich/ ta "Nightly build";
Arrow Otrzymuje w ten sposob katalog, ktory umieszczam byle gdzie (np. C:Moje dokumenty);
Arrow Na "starcie" otrzymuje katalog "plugins" i plik "miranda32.exe";
Arrow Wszystkie pluginy umieszczam w katalogu "plugins", a z poprzedniej wersji Mirandy kopiuje plik "langpack_polish.txt" i "nazwa_uzytkownika.dat";
Arrow Utworzylem sobie w katalogu Mirandy katalog "tools" gdzie zbieram iconki (katalog "icons"), emotikony ("emoticons"), tla ("background") i dzwieki ("sound");

A teraz moje pytanka:
Arrow Do czego jest "Nightly debug build" oraz "Nightly source snapshot" (jakos bez tego moge egzystowac... Wink )?
Arrow Co robic przy aktualizacji Mirandy (co kopiowac do nowego katalogu - nie wiem czy dobrze robie)?
Arrow plugin do GG zasysam z http://miranda.tpsa.jp/download/ - wybieram ten plik "GG.dll". Do czego moze mi sie przydac "GGdebug.dll" jak rowniez "gg-translation-sample.txt"???
Arrow Czy slusznie robie dzielac katalog Mirandy na "swoje" podkatalogi? A moze lepiej wszystko wrzucic do katalogu "plugins"? - wiem, ze niektorzy tak robia...
Arrow Widzialem u kogos (nie pamietam teraz u kogo), ze w katalogu Mirandy mial plik "uninstall.exe" - skad to....?

Moze te pytania wydadza sie komus tendencyjne i niedorzeczne, ale (jako poczatkujacy Embarassed ) jakos nie znalazlem na nie jeszcze nigdzie rzetelnej odpowiedzi... Smile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 10:19    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 21 Mar 2003 2:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, dobry materiał na FAQ Smile

banita44 napisał:
...cut...
Arrow Do czego jest "Nightly debug build" oraz "Nightly source snapshot" (jakos bez tego moge egzystowac... Wink )?
...cut...

Wersje debug służą do ułatwienia wyszukiwania błędów w kodzie programistom, betatesterom i innym temu podobnym osobnikom Smile
Zwykłym userom nie jest to do niczego potrzebne jak również źródła oprogramowania.

banita44 napisał:
...cut...
Arrow Co robic przy aktualizacji Mirandy (co kopiowac do nowego katalogu - nie wiem czy dobrze robie)?
...cut...

Aktualizacja na wersje nightly z pliku zip polega na przekopiowaniu z archiwum pliku miranda32.exe i zastąpieniu nim dotychczasowego oraz zastosowaniu tej samej procedury dla folderu plugins (plik aim.dll mozemy pominac jesli nie korzystamy z tej sieci)

banita44 napisał:
...cut...
Arrow plugin do GG zasysam z http://miranda.tpsa.jp/download/ - wybieram ten plik "GG.dll". Do czego moze mi sie przydac "GGdebug.dll" jak rowniez "gg-translation-sample.txt"???
...cut...

w przypadku ggdebug.dll tak jak juz wczesniej opisałem kwestię Miranda nightly debug.
a plik ...sample.txt to nic innego jak przyklad przetlumaczenia wtyczki na inną wersję jezykowa (tez nie dotyczy zwyklego usera)

banita44 napisał:
...cut...
Arrow Czy slusznie robie dzielac katalog Mirandy na "swoje" podkatalogi? A moze lepiej wszystko wrzucic do katalogu "plugins"? - wiem, ze niektorzy tak robia...
...cut...

Bardzo słusznie. Wrzucenie innych danych niz własciwe pluginy do ich folderu moze spowodowac komplikacje jak tez chaos szczególnie w przypadku zastosowania tych samych nazw protokołow co biblioteki z ikonami statusowymi (moga sie nadpisac).

banita44 napisał:
...cut...
Arrow Widzialem u kogos (nie pamietam teraz u kogo), ze w katalogu Mirandy mial plik "uninstall.exe" - skad to....?
...cut...

To dobrze widziałeś (moze u mnie?) Smile plik ten pojawia sie wtedy jesli ktos mial wczesniej lub ma zainstalowana Mirande w oficjalnej wersji stabilnej pobranej z oficjalnej strony, która to posiada swój program instalacyjny. Aktualna wersja install na dzien dzisiejszy to 0.2.1 (nightly -> 0.3 alpha)

Chyba juz wszystko jasne Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 21 Mar 2003 11:42    Temat postu: Re: Porzadki w Mirandzie :) Odpowiedz z cytatem

banita44 napisał:
Do czego jest "Nightly debug build" oraz "Nightly source snapshot" (jakos bez tego moge egzystowac... Wink )?

Debug to juz DJ Lotos objasnil, a source snapshot to jest sam kod zrodlowy, ktoy nalezy sobie skompilowac.

banita44 napisał:
Czy slusznie robie dzielac katalog Mirandy na "swoje" podkatalogi? A moze lepiej wszystko wrzucic do katalogu "plugins"? - wiem, ze niektorzy tak robia...

Taa... powrzucaj wszystko do jednego katalogu i zobacyzmy czy sie polapiesz pozniej co jest co..
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21 Mar 2003 11:50    Temat postu: Re: Porzadki w Mirandzie :) Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
banita44 napisał:
Czy slusznie robie dzielac katalog Mirandy na "swoje" podkatalogi? A moze lepiej wszystko wrzucic do katalogu "plugins"? - wiem, ze niektorzy tak robia...

Taa... powrzucaj wszystko do jednego katalogu i zobacyzmy czy sie polapiesz pozniej co jest co..

Ja mam wszystkie pluginy w jednym folderze i sie jakos "lapie"... Zreszta wszystkie tekstowe mozna z tamtad wywalic...
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 21 Mar 2003 12:19    Temat postu: Re: Porzadki w Mirandzie :) Odpowiedz z cytatem

moon napisał:
Ja mam wszystkie pluginy w jednym folderze i sie jakos "lapie"... Zreszta wszystkie tekstowe mozna z tamtad wywalic...

Ja jednak lubie miec pozadek chociaz na dysku...
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Randall Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 16 Mar 2003
Posty: 136
Skąd: Warsaw, Poland

PostWysłany: 21 Mar 2003 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też lubię (i mam) porządek na dysku, ale katalog plugin po wywaleniu .txt jest bardzo przejrzysty.
Pluginy nieużywane wywalam i jest OK.
_________________
If You can't really say what You don't really know,
Then You don't really know what You can't really say.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor