Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Padł mi dysk 20GB

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ferrum
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 6
Skąd: Rybnik

PostWysłany: 14 Mar 2003 3:51    Temat postu: Padł mi dysk 20GB Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie. Na tym dysku miałem wszystkie kopie zapasowe, całe oprogramowanie, WSZYSTKIE dokumenty, kilka moich filmów Cry
Do tego, straciłem wszystkie dane z drugiego dysku 80GB. Na szczęście ten dysk nie padł całkowicie. Zrobiłem formata i udało mi się zainstalować na nim system.
Chyba na kolanach do Częstochowy pójdę, bo NIC się nie stało z najnowszym dyskiem - Seagate BV 120GB, na którym miałem 111GB (dysk ma w sumie 112) materiału wideo. Ale tak czy siak, zaczynam od nowa Cry , bo z dokumentów zostały kopie robione pół roku temu Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 18 Kwi 2024 5:16    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QBUS
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Sty 2003
Posty: 275
Skąd: Kraków

PostWysłany: 14 Mar 2003 10:40    Temat postu: Re: Padł mi dysk 20GB Odpowiedz z cytatem

ferrum napisał:
Jak w temacie. Na tym dysku miałem wszystkie kopie zapasowe, całe oprogramowanie, WSZYSTKIE dokumenty, kilka moich filmów Cry
Do tego, straciłem wszystkie dane z drugiego dysku 80GB. Na szczęście ten dysk nie padł całkowicie. Zrobiłem formata i udało mi się zainstalować na nim system.
Chyba na kolanach do Częstochowy pójdę, bo NIC się nie stało z najnowszym dyskiem - Seagate BV 120GB, na którym miałem 111GB (dysk ma w sumie 112) materiału wideo. Ale tak czy siak, zaczynam od nowa Cry , bo z dokumentów zostały kopie robione pół roku temu Sad


To co sie stalo, ze padly Ci az dwa dyski na raz? Chyba niezla biba byla, albo ladnie z buta musiales potraktowac komputer Rolling Eyes Laughing
A tak na powaznie - co padlo w tych dyskach? Jezeli elektronika a dane sa wazne to mozna zawsze probowac ja podmienic z innego dysku.
Archiwizacja r00lez Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 14 Mar 2003 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są też firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu danych nawet z padniętych dysków. Niestety często słono im się płaci, ale informacje jak wiadomo bywają bezcenne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kropa
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 32

PostWysłany: 14 Mar 2003 11:58    Temat postu: Re: Padł mi dysk 20GB Odpowiedz z cytatem

ferrum napisał:
Jak w temacie. Sad


Znam ten ból Evil or Very Mad
Mi dwa tygodnie temu padł Maxtor D740X 40GB Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ferrum
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 6
Skąd: Rybnik

PostWysłany: 14 Mar 2003 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QBUS napisał:
To co sie stalo, ze padly Ci az dwa dyski na raz? Chyba niezla biba byla, albo ladnie z buta musiales potraktowac komputer

Ustawiłem magistralę na 166 zamiast na 133, przez co Athlon 1700+ chodził spokojnie na 1830MHz. Przy jednym z uruchomień kompa wyświetlił, że pamięć jest DDR3200 (a tak naprawdę jest 2700) i że Processor Ratio cośtam..... Zrestartował ustawienia biosu i tyle dysk widziałem. Nie wiem, czy zmienił napięcie na pamięciach (które zresztą wytrzymały /TwinMOS/), czy podniósł taktowanie magistrali... Szczerze mówiac nie wiem. Wiem tylko tyle, że 1 dysk siadł a na drugim straciłem wszystkie dane. Zaraz się zabieram do odzyskiwania (wątpie żeby coś z tego wyszło). Utracone dane nie są bezcenne, ale jest to jednak dotkliwa strata.

kfiadeg napisał:
są też firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu danych nawet z padniętych dysków. Niestety często słono im się płaci, ale informacje jak wiadomo bywają bezcenne...

Ano, są. Niestety im lepsza firma tym więcej sobie liczy. Będę musiał jakoś się otrząsnąć bez pomocy wyspecjalizowanych firm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andre Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 110
Skąd: ZG

PostWysłany: 14 Mar 2003 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ferrum napisał:
Będę musiał jakoś się otrząsnąć bez pomocy wyspecjalizowanych firm.


Polecam program Tiramisu / Easy Recovery Tool
_________________
pozdrawiam:
Andre
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Randall Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 16 Mar 2003
Posty: 136
Skąd: Warsaw, Poland

PostWysłany: 18 Mar 2003 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej to masz jakieś dziwne taktowanie PCI przy tym 166 FSB.... i kontroler IDE nie wytrzymał.
Takich przypadków była masa za czasów pierwszych Celeronów (jeszcze tych bez L1 nawet...), kiedy to wszyscy rzucali się na szynę 83 Mhz, co waliło transfer w trybie UDMA.
Szczerze współczuję - sam to miałem - mi padły 2 dyski jeszcze za czasów, kiedy nie było CD-R i nie miałem żadnych kopii zapasowych.
_________________
If You can't really say what You don't really know,
Then You don't really know what You can't really say.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mihumitsu Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 30 Gru 2003
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wiek: 61 lat(a)

PostWysłany: 29 Kwi 2004 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bywa tak że teoretycznie padnięty dysk daje się ożywić tylko że wtedy o
odzyskaniu danych zapomnij ale dysk powinien być ponownie sprawny
o ile nie jest spalony program nazywa się ,,KILL DISK,, startuje z dyskietki
i reszta praktycznie bardzo podobnie jak w wypadku tradycyjnej dyskietki
startowej z WIN 98 nawet prościej .
_________________
Zdolnosci regeneracyjne bezinteresownego sku.....twa są nieograniczone!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 29 Kwi 2004 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak jest padnięty fizycznie tzn talerze się nie kręcą to podepnij go na momencik do samego zasilania. ja tak uratowalem mojego spinpointa SV4003H po upadku z wysokości 1 m....
ale nie trzymaj go za dlugo bo go calkiem spalisz. w ten sposob mogłem uratowac 2,5 gb Caviara z mnóstwem danych a dioda się spaliła a ja jej parametrów nie znałem i qpa. bo go trzymałem pod napięciem za długo. przed taka operacja dysk moze wymagac polezenia przez kilka dni odpiety od czegokolwiek. moze wypali. tak sie chyba kazdy dysk da naprawic i za free w dodatku....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor