Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Różnice w kolejnych wersjach plików do Mirandy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joogoo
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 09 Lut 2003
Posty: 52
Skąd: Wrocek

PostWysłany: 21 Lut 2003 19:32    Temat postu: Różnice w kolejnych wersjach plików do Mirandy Odpowiedz z cytatem

Heja, mam pytanie, czy ktoś zna program który sprawdzi zawartość katalogu z podkatalogami (w tym wypadku z minrandą ), zapisze hasze plików i jak wgram coś nowego to pozwoli jeszcze raz zrobić taki snapshot i wskaże mi pliki które zmieniłem ?

Chodzi o to że jak robię upgrade 3, 4 wtyczek, emotikon, Mirandy z nocy i jeszcze tam czegoś, to wolałbym sobie przygotować tylko róznicowe pliki po to, aby tylko tę różnicę zgrać sobie do domu

(nie ma to jak oszczędzać łącze na modemie - po co mam ściągać cały night build jak mogę tylko róznicę - a to sobie zgram w pracy gdzie mam rurę do netu).

Dlatego jeszcze raz pytam czy ktoś coś takiego na Windowsa widział ? szukanie w Googlach "directory content compare" czy "snapshot files changes" nic nie daje ;)

pozdrawiam
Joogoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 15:26    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 21 Lut 2003 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzies kiedys znalazlem programik, ktory zlicza md5 pliczkow w podanym katalogu, jednakze nie pameitam URL-a.. poszukaj w www.google.pl pliku md5sum.exe
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 21 Lut 2003 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojego punktu widzenia najlepiej sobie z tym radzi Total Commander -> opcja w menu Files (Pliki)/Compare... (Porównaj wg. zawart.) lub dodać sobie funkcje w: Konfiguracja/zmień pasek narzedzi -> Polecenie: cm_CompareDirs lub cm_CompareFilesByContent
Wtedy to founkcja sprawdzi, pokaże w hex pliki i podświetli każdy bajt, który sie rózni, no i automatycznie zaznaczy te pliki co sie różnią Smile

Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 21 Lut 2003 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna tez samemu taki programik napisac Smile
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joogoo
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 09 Lut 2003
Posty: 52
Skąd: Wrocek

PostWysłany: 22 Lut 2003 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ... w Commanderze można porównać zawartość pliku, katalogu (tego nie wiedziałem ;) ale z podkatalogami już nie wyjdzie. Człowiek to leniwe zwierze i wolałby żeby wsio się odbywało rekurencyjnie i z automatu. Myslałem nad progsem, który by trzymał snapshot plików z katalogów w jakiejś swojej bazce, po zapuszczeniu porównania przekopiowywał by rózniące się pliki do katalogu roboczego i tam je zgrabnie pakował w ZIPa na przykład ... ale od pomysłu do działania droga daleka ;) Może kto by się pokusił o takie rozwiązanie ? Niestety programowac 10 lat temu jeszcze coś umiałem a teraz już nie ... Ja się poddaję jeśli chodzi o kodowanie softu :))

pozdro
Joogoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 22 Lut 2003 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jasne, praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia Smile
No i jeszcze, z pracy można mieć pożytek w przyszłości a z lenistwa ma się już teraz Very Happy

Ale wracając do tematu, to są dwie drogi na realizację togoż przedsięwzięcia. Mianowicie: jedna prostsza ale mniej pewna to -> zgłosić pomysł autorowi WinCmd/TotalCmd żeby zaimplementował recurse subdirs w następnych wersjach, i druga bardziej ambitna -> napisanie właśnie do tego celu odpowiedniego softu lub chociaż skryptu na początek co by się tym zajmował.

Jak czas mi pozwoli to może sie za to zabiorę ale nie obiecuję.

Siema!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 23 Lut 2003 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm...
a ktoś próbowau w TotalCommanderze (tak to siem teroski nazywa Wink ) Polecenia/Synchronizuj katalogi... ?
tam jest dużo opcji, ja nie mam potrzeby więc nie sprawdzałem - niech ten kto ma potrzebę to zrobi Razz

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość







PostWysłany: 23 Lut 2003 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kfiadeg napisał:
hmm...
a ktoś próbowau w TotalCommanderze (tak to siem teroski nazywa Wink ) Polecenia/Synchronizuj katalogi... ?


tak - próbowałem ... opcja dotyczy katalogów w dwóch oknach bez podkatalogów - odpada.

kfiadeg napisał:
tam jest dużo opcji, ja nie mam potrzeby więc nie sprawdzałem - niech ten kto ma potrzebę to zrobi Razz


hehe Smile- a myślisz, że pytam się na forum tylko po to aby zapytać ? nie - nie wiem, jak to zrobić, spradziłem porady wcześniejsze i dalej to nie to.

Ale gwoli informacji, znalazłem program co się zwie XXCOPY, który ma (tak na oko) 150 różnych przełączników i potrafi synchronizowac katalogi rekurencyjnie, ze względu na date, rozmiar, atrybuty itp. Jest cool. Jak go się zapoda w skryptach to może zadziała tak, jak życzy sobie moja uparta dusza Razz

pozdrawiam Mirandziarzy i nie tylko Wink
Joogoo
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor