Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

IRC i kanaly na liscie kontaktow

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ma3ek
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 11 Lis 2003
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11 Lis 2003 15:29    Temat postu: IRC i kanaly na liscie kontaktow Odpowiedz z cytatem

szukalem ale nie znalazlem Sad

jak dodac do listy kontaktow wybrane przez siebie kanaly Question
plugin to umozliwia, co widac w przykladzie:


z gory dzieki za podpowiedz Wink
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 16:22    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 11 Lis 2003 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj cienko sie szukalo Wink

M->Opcje->Siec->Irc GUI i tam w sekcji "Okna" zaznacz minimalizuj konaly do listy ..... nastepnie wpisujesz nazwe grupy i wsio

Ps. jeszcze najlepiej zaznacz w M->Opcje->Zdarzenia->Ignorowanie dla powstalej grupy i wszsytkich jej kanalow "nie powiadamiaj o polaczeniu" i "Tlum zada autoryzacji" jezeli nie bedzie tego wlaczonego, to Mircia leci w kosmos przy zamykaniu kanalow lub jej samej Wink

Pps. bedzie trzeba to do FAQ dodac Razz
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bart1234
Gość






PostWysłany: 11 Lis 2003 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, chyba nie bardzo o to tu taj chodzi. Wydaje mi sie ze ma3ek chciał dodać kanał tak jak kontakt do listy - i mógł go uruchamiać nie łącząc się poprzez /Miranda->IRC->Join Channel/
w sumie ja też chciałem o to zapytać Smile
Powrót do góry
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 11 Lis 2003 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bart1234 napisał:
hmm, chyba nie bardzo o to tu taj chodzi. Wydaje mi sie ze ma3ek chciał dodać kanał tak jak kontakt do listy - i mógł go uruchamiać nie łącząc się poprzez /Miranda->IRC->Join Channel/
w sumie ja też chciałem o to zapytać Smile
no nie bardzo Laughing chyba wyraznie napisal co chce cyt: "jak dodac do listy kontaktow wybrane przez siebie kanaly", wiec jesli nie zrobi tego co podalem to nigdy nie pokaza mu sie kanaly na liscie kontaktow Razz jesli chodzi o automatyczne laczenie to trzeba ustawic tak: M->Opcje->Siec->Irc Inne właczyc dzial Wykonaj wybrac z listy rozwijanej -- Wszsytkie Sieci --, a ponizej w okienku wpisac np: /j #polska czyli /j #<nazwa kanalu> 8)
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ma3ek
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 11 Lis 2003
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11 Lis 2003 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi mi o to: (postaram sie napisac najprosciej i jak najbardziej zrozumiele)

wlaczam Mircie, komunikatory przechodza w online a razem z nimi i IRC z wybranymi przez mnie kanalami. kanaly w czasie offline sa tez offline ale nadal sa na liscie kontaktow zebym nie musial za kazdym razem stukac mycha "join chanel" tylko po prostu przechodzil w online.

chyba prosciej nie potrafie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 11 Lis 2003 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na obecnym etapie plugina IRC, nie da sie zrobic tak jak chcesz.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 12 Lis 2003 0:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma3ek napisał:
chodzi mi o to: (postaram sie napisac najprosciej i jak najbardziej zrozumiele)

wlaczam Mircie, komunikatory przechodza w online a razem z nimi i IRC z wybranymi przez mnie kanalami. kanaly w czasie offline sa tez offline ale nadal sa na liscie kontaktow zebym nie musial za kazdym razem stukac mycha "join chanel" tylko po prostu przechodzil w online.

chyba prosciej nie potrafie Smile
odpowiedz na to pytanie zostala juz udzielona, wiec moze jeszcze raz przeczytasz ten caly temat i zrobisz tak jak napisalem Evil or Very Mad

Test radze tez przeczytac Razz Wink
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 12 Lis 2003 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazir napisał:
[...]Test radze tez przeczytac Razz Wink

Alez drogi Nazirku, ja to czytalem. Moja odpowiedz (sorry nie sprecyzowalem moze) dotyczyla tego, ze cyt. "...kanaly w czasie offline sa tez offline ale nadal sa na liscie kontaktow..." To po pierwsze, poza tym sposob, ktory podales jest w porzadku, ale co jak sie chce laczyc z kilkoma roznymi serwerami, na ktorych w dodatku chcesz wejsc na starcie na jakies kanaly (rozne) ? A moze cos zle robie, ale takiego efektu nie moge uzyskac...
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 12 Lis 2003 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
[...] Moja odpowiedz (sorry nie sprecyzowalem moze) dotyczyla tego, ze cyt. "...kanaly w czasie offline sa tez offline ale nadal sa na liscie kontaktow..." To po pierwsze, [...]

A co za roznica czy bedziesz miec je na liscie czy nie Question skoro jak jestes niepolaczony z serwerem to i tak tam z nikim nie pogadasz Razz . A jak sie wkoncu polaczysz z jakims tam serwerem np.: irc.polska.pl to automatycznie wszystkie kanaly, ktore masz zdefiniowane w opcjach, pojawia ci sie w specjalneie do tego stworzonej grupie na liscie kontaktow Razz

Test napisał:
[...] poza tym sposob, ktory podales jest w porzadku, ale co jak sie chce laczyc z kilkoma roznymi serwerami, na ktorych w dodatku chcesz wejsc na starcie na jakies kanaly (rozne) ? A moze cos zle robie, ale takiego efektu nie moge uzyskac...
A czy o to prosili w postach Question zreszta ja nie napisalem, ze mozna sie laczyc z kilkoma serwerami na raz bo sie tego nie da zrobic i tyle Razz

Ps. jeszcze pare rzeczy i bedziemy mieli omowiony caly plugin IRC Very Happy
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 12 Lis 2003 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazir napisał:
[...]bo sie tego nie da zrobic i tyle Razz


Dlatego tez niepotrzebnie kazales mi to czytac drugi raz Wink Przeciez napisalem, ze na obecnym etapie sie nie da, a gosc wlasnie tak chcial Wink
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 12 Lis 2003 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
Nazir napisał:
[...]bo sie tego nie da zrobic i tyle Razz


Dlatego tez niepotrzebnie kazales mi to czytac drugi raz Wink Przeciez napisalem, ze na obecnym etapie sie nie da, a gosc wlasnie tak chcial Wink
czy aby na pewno tego chcial Question Evil or Very Mad
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 13 Lis 2003 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazir napisał:
[...]czy aby na pewno tego chcial Question Evil or Very Mad

Ej Nazir, co z Toba ? Nie jestem jasnowidzem, ale z tego co tu napisal wynika dla mnie jasno, ze chodzi o rozne kanaly, a byc moze tez i rozne serwery. Sa w liczbie mnogiej, wiec ma byc ich kilka, a tego zrobic sie nie da. Moze to Ty przeczytaj jeszcze raz co chcial, bo dzisiaj to nawet sie wyspalem i nie dam sie byle czym zaskoczyc Twisted Evil
ma3ek napisał:

chodzi mi o to: (postaram sie napisac najprosciej i jak najbardziej zrozumiele)
wlaczam Mircie, komunikatory przechodza w online a razem z nimi i IRC z wybranymi przez mnie kanalami. kanaly w czasie offline sa tez offline ale nadal sa na liscie kontaktow zebym nie musial za kazdym razem stukac mycha "join chanel" tylko po prostu przechodzil w online

_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 13 Lis 2003 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
Nazir napisał:
[...]czy aby na pewno tego chcial Question Evil or Very Mad

[...]Nie jestem jasnowidzem, ale z tego co tu napisal wynika dla mnie jasno, ze chodzi o rozne kanaly, a byc moze tez i rozne serwery. [...]

tez nie jestem jasnowidzem ale nie widze tu aby pisal o serwerach tylko o kanalach, a chyba wiadomo/wie jak juz z tego korzysta, ze nie da sie polaczyc z kilkoma serwerami tylko z jednym czyli te wszystkie kanaly sa z jednego serwera, wiec to nie o te byc moze rozne serwery tu chodzi Evil or Very Mad

Test napisał:
[...]Sa w liczbie mnogiej, wiec ma byc ich kilka, a tego zrobic sie nie da. [...]
sa chodzi o kanaly a nie o serwery, wiec jak najbardziej jest to do wykonania co opisalem w poprzaednich postach

Test napisał:
[...]Moze to Ty przeczytaj jeszcze raz co chcial, bo dzisiaj to nawet sie wyspalem i nie dam sie byle czym zaskoczyc Twisted Evil
moze pogrubienie tekstu pomoze :

ma3ek napisał:
chodzi mi o to: (postaram sie napisac najprosciej i jak najbardziej zrozumiele)
wlaczam Mircie, komunikatory przechodza w online a razem z nimi i IRC z wybranymi przez mnie kanalami. kanaly w czasie offline sa tez offline ale nadal sa na liscie kontaktow zebym nie musial za kazdym razem stukac mycha "join chanel" tylko po prostu przechodzil w online

_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 13 Lis 2003 0:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, nie chce mi sie juz uzerac, jesli chodzi o jeden server, to masz racje. Ale kto by tam sie chcial trzymac jednego servera Wink Wiec dla mnie ten plugin poki co jest malo uzyteczny, jednak moze w przyszlosci autor cos z tym zrobi...
A tak na marginesie, to ja odpowiadalem na temat tych kanalow, ktore chcial, zeby byly widoczne, mimo stanu offline. Zeszlismy troche z tematu, ale przynajmniej wyjasnilo sie o co chodzi Very Happy
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 13 Lis 2003 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... Laughing heeejj Wink

chłopaki co Wy tutaj odwalacie? że tak skromnie spytam Smile

hmmm... rozumiem spać nie mogliście Very Happy
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor